Belt conveyor manufacturers and suppliers | Exceed

shirit transportieri

Përshkrim i shkurtër:

Belt Conveyor System is an indispensable part in the whole fertilizer production line. We provide customers with inclined belt conveyor and high inclination-angle belt conveyor. The inclined conveyor connects main fertilizer equipment together, making an easier raw materials & finished products transportation. 


 • Email: david@emccgroup.net
 • Call us now: 0086 - 13671863359
 • Detail Product

  Parametrat teknike

  avantazh

  parimi i punës

  Rrip Sistemi transportues është një pjesë e domosdoshme në të gjithë linjën e prodhimit të plehrave. Ne ofrojmë klientëve me transportues prirë rrip dhe prirje me kënd të lartë rrip transportieri. Transportues prirur lidh pajisjet kryesore pleh së bashku, duke e bërë një më të lehtë të lëndëve të para dhe produkteve të gatshme të transportit. Materiali trajtimin shiritat janë përdorur në ano dhe rënia e aplikimeve për të lejuar plehra për t'u grumbulluar ndërsa lëviz në mes kateve apo transportues bërë pirg. Ajo kursen punës, kohë dhe energji, me personazhet e efikasitet të lartë dhe funksionimin e lehtë. Transportues të prirur është përdorur gjerësisht jo vetëm në kompleks dhe prodhimit të plehrave organik, por në dru dhe ushqim fishekëve linjë prodhimi, e cila është e rregullueshme në përputhje me kërkesat e konsumatorëve. Materiali është derdhen plesht i transportues. Kjo plesht futje ka pllaka gome-mbylljes për të zvogëluar humbjen materiale. Kur i veshur jashtë, këto pllaka mund të hiqet me lehtësi. transportues rrip prirur është ndërtuar prej çeliku inox copëtuar. Korniza ekziston e seksioneve që janë të mbylli së bashku. Rrip transportues është në shitje të nxehtë.

   

  皮带 机 4 皮带 机 3 皮带 机 2 皮带 机 1


 • Previous:
 • Next:

 •  Brez Gjerësia (mm) Brez Gjatësia (m) / Fuqia (kW) Brez Speed ​​(m / s) Kapacitet (t / h)
  400 ≤12 / 1.5 12-20 / 2.2 20-25 / 3 0,8-2 40-80
  500 ≤12 / 3 12-20 / 4 20-30 / 5.5 0,8-2 78-191
  650 ≤12 / 4 12-20 / 5.5 20-30 / 7.5 0,8-2 131-323
  800 ≤10 / 4 10-15 / 5.5 15-25 / 7.5 1.0-2 278-546
  1000 ≤10 / 5.5 10-20 / 7.5 20-25 / 11, 1.0-2 435-853
  1200 ≤10 / 7.5 12-20 / 11, 20-25 / 15 1.0-2 655-1284
  Shënim: pushteti aktual do të vendoset nga komplet

  1. Dizajn kompakt, i përshtatshëm për grurë, pluhur ose pleh produkteve.
  2. Grooves used to fasten attachment parts, such as stands, side rails or proximity switches
  3. Profile design ensures a torsion-resistant structure with good carrying characteristics
  4. Crowned pivot rollers and idler rollers allow center belt run and facilitate belt adjustment
  5. Optional rubberized drive rollers ensure optimal transmission of torque

  Rrip transportieri është i përbërë nga rollers dhe rrip transportieri mbyllur. Ka dy rollers një është për lëvizëse transportues rradhës tjetër është për ndryshimin e drejtimit motorike të transportues. Kokë rul është drived nga transportues motorik është draged me forcën e fërkimit e cila është e gjeneruar nga rul qendrore dhe transportues. rul kreu është vendosur shpesh në fund shlyerjeje për të rritur tërheqje për një zvarritje të mirë. Materiali është ushqyer nga fundi ushqim dhe bie në rrip transportieri rradhës dhe shkarkohet deri në fund të dorëzimit transportues.

  Related Products

  WhatsApp Online Chat!