Belt conveyor manufacturers and suppliers | Exceed

подвижна лента

Краток опис:

Belt Conveyor System is an indispensable part in the whole fertilizer production line. We provide customers with inclined belt conveyor and high inclination-angle belt conveyor. The inclined conveyor connects main fertilizer equipment together, making an easier raw materials & finished products transportation. 


 • Email: david@emccgroup.net
 • Call us now: 0086 - 13671863359
 • детали за производот

  Технички параметри

  предност

  принцип на работа

  Појас Транспортни систем е неопходен дел во целата ѓубриво производство линија. Ние обезбеди на клиентите со склони подвижна лента и висока склоност агол подвижна лента. Склони подвижна поврзува главните опрема ѓубриво заедно, правејќи полесно суровини и готови производи превоз. ракување транспортери материјалот се користи во приклонуваат и пад апликации да им овозможи на ѓубрива да се акумулираат додека се движат меѓу катови или наредени транспортер. Тоа заштедува труд, време и енергија, со ликовите на висока ефикасност и лесно ракување. Склони транспортер е широко се користат не само во соединение и производство на органски ѓубрива, но во дрво и се хранат пелети производствена линија, која е прилагодлив во согласност со барањата на клиентите. Материјалот се испушта во бункер на подвижни. Оваа доза бункер има гумени затворање плочи за да се намали материјална штета. Кога се носи надвор, овие плочки лесно може да се отстрани. склони појас е изградена од сецкан нерѓосувачки челик. постои рамки на делови кои се забравена заедно. појас е на топла продажба.

   

  皮带 机 4 皮带 机 3 皮带 机 2 皮带 机 1


 • Претходно:
 • Следно:

 •  Појас Широчина (мм) Појас Должина (m) / моќност (kW) Појас брзина (m / s) Капацитет (t / h)
  400 ≤12 / 1.5 12-20 / 2.2 20-25 / 3 0,8-2 40-80
  500 ≤12 / 3 12-20 / 4 20-30 / 5.5 0,8-2 78-191
  650 ≤12 / 4 12-20 / 5.5 20-30 / 7.5 0,8-2 131-323
  800 ≤10 / 4 10-15 / 5.5 15-25 / 7.5 1,0-2 278-546
  1000 ≤10 / 5,5 10-20 / 7.5 20-25 / 11 1,0-2 435-853
  1200 ≤10 / 7,5 12-20 / 11 20-25 / 15 1,0-2 655-1284
  Забелешка: Крај на енергија ќе биде одлучено од страна на комплетен сет

  1. Компактен дизајн, погоден за жито, прав или ѓубриво производи.
  2. Grooves used to fasten attachment parts, such as stands, side rails or proximity switches
  3. Profile design ensures a torsion-resistant structure with good carrying characteristics
  4. Crowned pivot rollers and idler rollers allow center belt run and facilitate belt adjustment
  5. Optional rubberized drive rollers ensure optimal transmission of torque

  Подвижна лента е составен од ролки и затворени подвижна лента. Постојат два ролери е за возење подвижна ротирачка уште еден е за промена на правецот на мотор на подвижни. Раководител ролери е drived со моторни транспортни се draged по сила на триење кој се создава од главата ролери и подвижни. Раководител ролери често се поставени во крајот на празнење за да се зголеми влечење за подобро влечење. Материјал е преку глава од крајот на добиточна храна и паѓа на ротирачкото подвижна лента и разрешува и испорака транспортер.

  Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!